Strona główna » Sprawność i potencja – tabletki czy naturalne środki?

Sprawność i potencja – tabletki czy naturalne środki?

Szczególną rolę w naszym życiu, nie tylko w życiu mężczyzn (choć w ich przypadku szczególną) odgrywa jakość życia seksualnego. Niestety współczesny świat i tempo naszego życia nie sprzyjają zachowaniu pełni sił witalnych i nie zawsze jesteśmy w stanie czerpać radość z seksu, na pewno nie w sytuacjach, w których pojawiają się problemy z potencją.

Współczesny zabiegany, pełen reklam świat ułatwia nam co prawda walkę z tego typu problemami – wystarczy przejrzeć ofertę preparatów na potencję, pod którymi aż uginają się apteczne półki (i półki sklepów z suplementami), ale czy to aby na pewno jedyne i najlepsze z dostępnych rozwiązań?

Niekoniecznie, to tryb ułatwień, z którego warto skorzystać, ale dopiero w ostateczności tj. wtedy, gdy inne metody zawiodą. O jakich metodach mowa?

Sprawność, sprawność i jeszcze raz sprawność

Mowa o ogólnie pojętej sprawności, którą gwarantują nam jedynie higieniczny tryb życia nie pozbawionego sportu i odpowiednia dieta bogata w składniki nie szkodzące organizmowi, a co ważniejsze mogące mu pomóc w powrocie do pełnej sprawności również na płaszczyźnie seksu.

O to należy przede wszystkim zadbać, a dopiero w następnej kolejności sięgać po dostępne na rynku preparaty na potencję.

Jakie środki na potencję?

Hitem nad hitami wciąż pozostaje niebieska pigułka, tyle tylko, że jej lepiej nie używać z jednego prostego powodu – to chemia, która wymusza na organizmie sztuczne i nienormalne reakcje. Takich środków na potencję lepiej unikać jak ognia, bo zamiast sobie pomóc możemy jedynie organizmowi zaszkodzić. Z drugiej strony jednak nawet niebieska pigułka jest jakimś rozwiązaniem w sytuacji, gdy wszystkie inne środki zawiodą. Nie kupujmy jej jednak na czarnym rynku – pierwszym krokiem powinna być konsultacja z lekarzem.

Jakich środków unikać?

Wszystkich sprzedawanych pokątnie preparatów niewiadomego pochodzenia będących zgodnie z zapewnieniami sprzedawców odpowiednikami znanych i popularnych środków na potencję. Takie preparaty, jako że nie znamy ich składu, a nawet jeśli skład jest podany należałoby przyjąć przy ich zakupie zasadę bardzo ograniczonego zaufania, mogą również bardziej zaszkodzić niż pomóc, a tego przecież chcemy uniknąć.

Sprawdzone, markowe środki na potencję są może droższe, ale kupując je zwiększamy poziom bezpieczeństwa.

Warto zresztą, przed zakupem, dokładnie zapoznać się ze składem każdego, nawet renomowanego preparatu i zdroworozsądkowo przyjrzeć się każdemu takiemu zakupowi by nie wyrzucać pieniędzy w błoto chyba że… chyba że należymy do osób podatnych na efekt placebo, w takiej sytuacji każdy środek będzie w stanie nam pomóc – czego raczej nikomu nie życzę, bo to i tak strata pieniędzy, Lepiej zadbać o potencję naturalnie.